Lapera Pansiyon

Lapera; Karagöl ve Macahel yolu üzerinde, Borçka’ya 10 km mesafede, Aralık (Klaskur) köyündedir. Ana yolun ve Klaskur deresinin hemen yanında inşa edilmiş iki binadan oluşan otelimizden biri betonarme diğeri ise ahşaptır. Dere, orman ve dağ manzaralı 21 odanın tamamında tuvalet ve banyo vardır. Odalarda televizyon, otelde diskotek yoktur. Gece yıldızları seyredip hayal kurabilir, dere kenarında suların şırıltısı eşliğinde dans edebilirsiniz. Bu arada internet vardır. Televizyon yalnızca restoranda bulunduğunu belirtelim.

Bağda, bostanda yetişenleri pişirip Gürcü şarabı eşliğinde ikram ediyoruz, sindirmek için ise sırtüstü yatmayı değil horon oynamanızı öneriyoruz. Canınız çektiğinde meyve toplayabilir, çam ormanlarında yürüyüşe çıkabilirsiniz; dilerseniz çam sakız toplamanız da mümkündür. 

Bize ulaşmanız zor değildir. Bir iç havaalanı gibi yararlanılan Batum (Hopa) havalimanı 40 km, Trabzon havalimanı 220 km, yeni yapılan Rize-Artvin havalimanı 90 km uzaklıktadır. Kilometre hesabıyla Lapera, Macahel’e 35, Karagöl’e 15, yaylalara 25, Çoruh’un öte yanı Gürcüstan’a 50 km. uzaklıktadır.

Yanınızda bulundurmanızda fayda var: Sırt çantası, yağmurluk, kollu giysi, şemsiye, çizme, İsviçre bıçağı, fotoğraf makinesi.