Ekşi Yorumlar

dogu karadeniz taraflarında bir pansiyon. tam olarak artvin ili, borçka ilçesi, aralık (klaskur) köyünde. saga sola yakın, muhabbet şahane, ayrılırken oda ucretini ödemeye utanıyor insan, ailene para veriyor gibi, ayıp gibi.

borçka – klaskur‘da pansiyon. lapera, sahibi şenol’un küçükkenki lakabı. çok afacanmış da. lapera kara lahana pişirilir, çorbası yapılırken dağıtan, parçalayan dövecek. rumca/yunanca’da pera karşı demekti, hafifçe ilintisi var gibi. gerçekten ısırmayan, boğmayan sohbeti, güzel temiz odaları, özenli bahçesi, ömürlü olsun gönlü genç, şakacı ve tok sözlü, insan canlısı annesi (altun hanım), lanet gürcülerin en iyi icadı diye sunduğu tekilamsı yakıcı içkisi çaça/chacha (aslında bir votka türüymüş) ile tam haftalık konaklanıp tazelenilecek, dünyayla bağlar gözden geçirilip pekiştirilecek yer.

artvin ili, borçka ilçesine 10 km uzaklıkta bir köyde bulunan şirin mi şirin bir pansiyon.
pansiyon sahibi şenol bey ve ailesinin işlettiği bu nezih yer adeta bir küçük cennet. pansiyon ailesi öyle sıcak insanlar ki daha ilk günden o aileden biriymişsin gibi hissediyor insan. ayrılırken para vermeyi bile unutabilirsiniz o kadar sıcak bir aile ortamı.

Posted in Lapera