Sopeli

1- Pansiyonun (wc duş hariç) tamamı ahşaptır. Üç yanı manzara izlemek için balkonla çevrilidir ve aynı zamanda odalara geçişler balkondan sağlanmaktadır. Ses yalıtımı olmadığı için balerin tarzı yürümenizi istiyoruz. 
2- Köydeki konaklama yerlerinin tamamının çevresinde köpek, tavuk, inek vb. gibi hayvanlar vardır. Gecenin bir yarısında havlayan köpek veya sabahın köründe öten horoz ve yumurtlayan tavuğun sesine, hatta işe giden köylünün naralarına katlanmanız gerekebilir. 
3- Ortalama yatma saatine kadar tavla, okey oynanabilir, türkü söylenebilir. Eğlence en doğal hakkınız ve engellenemez. Ancak bir misafir dahi uyumak üzere odasına gidince sessizlik lütfen.
4- Her an elektrik ve internet kesilebilir. Hayatın sonu olmadığını göreceksiniz.
5- Kadınlar arabada beklerken, erkekler odalara bakma ihtiyacı duymaktadırlar. Odalara kadınların bakmalarını tercih ediyoruz.  
6- Güneş ve elektrik kesilmediği müddetçe her zaman sıcak su mevcuttur.
7. Bütün sularımız içilebilirdir. Yanınızda pet su getirmenize gerek yoktur. İçme suyu ile duş alma lüksümüz vardır.
8. Her türlü içeceklerinizi kendiniz de getirebilirsiniz. Mümkünse beni de düşünün. Biz içecekten para kazanamıyoruz ama yine de bulundurmaya devam edeceğiz.
9. Pansiyonda ancak beş kişinin halay çekebileceği ve 6 aracın park edebileceği kadar düzlük mevcuttur. En düz ve geniş yerimiz restoran  tabanıdır. 
10. Yemek ve kahvaltı için saatimiz yoktur, yatana kadar akşam yemeği, gidene kadar da kahvaltı yapabilirsiniz. 
11. Çam reçinesi elbisenize bulaşırsa korkmayın temizleriz veya yerine bizim giysiden veririz.
12. En önemlisi; banyo zemini çok kaygan, dikkat ediniz ve özellikle günlük terliğin banyoda çok kaygan olduğunu bilerek hareket ediniz.
13. Pansiyona çıkarken 300 metrelik mahalle yolunun ortasına gelince vitesi 1’e alınız ve hız kesmeden yokuşu yavaşça çıkınız.
14. Evlenme ve para cüzdanı istemiyoruz ama lütfen araba anahtarını ve kimliklerinizi biz istemeden teslim ediniz.
15. Odada iken yan komşular hakkında dedikodu yapmayın, büyük olasılıkla dinleniyor olursunuz.
16. Bazı konuklarımız rezervasyon esnasında pahalı olduğumuzu söylüyorlar.  Kahvaltı, çay ve gidene kadar paylaştığımız zamanın ve sırlarımızın de bir miktar karşılığı olmalı.