Treeking Rotaları

1. Klaskur Yaylasına araçla çıkış, Beyazsu Yaylası'na yürüyüş, gece ister pansiyonda, ister çadırda konaklama, ertesi sabah Yıldız Gölü (2850 rakım) ve Klaskur Yaylası'na geri dönüş. İsteğe bağlı olarak Lapera Yayla evinde konaklama ve sabah Karagöl, sonrasında Lapera merkeze dönüş veya aynı gün Lapera merkeze araçla dönüş.

2. Lapera'dan Beyazsu Yaylası'na araçla gidiş, aynı gün Karçal küçük zirveden Çukuneti Yaylası'na gidiş, gece konaklama (çadırda), sabah Yıldız Gölü'den Beyazsu Yaylası'na iniş, oradan Klaskur Yaylası'na geçiş. İsteğe bağlı olarak Lapera Yayla evinde konaklama ve sabah Karagöl, sonrasında Lapera merkeze dönüş veya aynı gün Lapera merkeze araçla dönüş.

3. Karçal Zirve; Klaskur Yaylası'na araçla çıkış, aynı gün Beyazsu Yaylası'na yürüyüş, konaklama, sabah Karçal zirveye gidiş, dönüş ve tekrar konaklama. Ertesi sabah Gorgit Yaylası, Eprati, Macahel merkez ve araçla Lapera'ya dönüş. İsteğe göre bu rota 3 gece 4 güne çıkarılabilir.

4. 2 adet bilinmeyen yeni rota daha sonra yazılacaktır. Ballıkayalar-Patsamta geçişi ve Patsamta-Klaskur Yaylası geçişi.

5. Bütün rotalar isteğe göre uzatılabilir veya kısaltılabilir.

 

Tarih:16.4.2013  Bu haber 2836'kez okundu